SK Rakovník STARŠÍ DOROST 2014/2015

Tito hráči SK Rakovníka působí pod hlavičkou tohoto klubu přes tři roky.  Poté, co opustili přípravku si pod vedením nového trenéra Jana Janoty zahráli v kategorii mladších žáků B soutěž I.A třídy. A v sezóně 08/09 krajský přebor jako mladší žáci A. Dále nastoupili v kategorie starších žáků B v soutěži I.A třídy 09/10. Po podzimní části roku 2009 se žáci umístili na 3.místě v tabulce a na jaře se trochu zhoršili, celkově jim tedy připadlo 5. místo. Následovala kategorie starších žáků A, kde hráči nastupovali v žákovské divizi skupiny B. Po velmi podařeném podzimu, po šňůře vítězných zápasů, přezimovali kluci na pěkném 4.místě. Jaro, i když bylo jen o bod horší, nebylo tak kvalitní herně a závěr soutěže, kdy se do posledního zápasu bojovalo i o 3.příčku, skončilo se na 6. pozici.

Následující sezonu čekala hráče roč. 95 +96 kategorie ml. dorost v krajském přeboru. Kluci se umístili na 1.místě. Následující rok,sahali po obhajobě titulu,což se jim nakonec nepodařilo,ale i tak se umístili na krásném 2.místě. Nyní na tento tým čeká kategorie staršího dorostu pod vedením nového trenéra, s letitými zkušenostmi,Miroslava Procházky,neboť trenér J.Janota přijal pozici asistenta trénera v mladším dorostu AC Sparta Praha.

trenér: Miroslav Procházka     mob.č. 723 619 997

vedoucí mužstva: Petr Pešek    mob.č. 606 657 035

sponzoři: město Rakovník (Zdeněk Nejdl), Martin Vršecký s.r.o., sport U Brány, stavební firma DROPS v.o.s.

Dosavadní úspěchy:

Mladší žáci B si v podzimní části nevedli nejlépe. Bylo to hlavně přechodem z malého na velké hřiště a taky zvykání si na jinou kategorii, trenéra, požadavky...Jarní část se upínala úplně jiným směrem. Kluci se nedali zastrašit a svojí bojovností a chtíčem patřili mezi 2 nejlepší celky jara! Na konci sezóny se hoši umístili ve středu tabulky.

Mladší žáci A byli hoši vyspělejší a zase o rok starší. Dokonce i na hřišti už začínali prodávat to, co v nich bylo. Po podzimní části 08 skončili kluci na hezkém 5. místě z celkových 16 týmů. Ovšem jarní část se vydařila zatím nejlépe. Konečné 4. místo v tabulce s 68 body mluví za vše. Ze 16ti týmů měl SK Rakovník společně s Vlašimí nejlepší obranu.

Starší žáci B už nejsou ti roztomilí drobní kluci, už to jsou narostlí a zčásti zkušení fotbalisté. Někdo už i mutuje:) po podzimní části v roce 2009 skončil Rakovník na 3. místě z 12 týmů. Ale část jarní nebyla úplně podle trenérových, asi i hráčských představ. Propadli se o pár míst a skončili celkově pátí.

Starší žáci A už musí být vyspělejší a hlavně chytřejší. Divizní soutěž vyžaduje určitý díl talentu, dřiny a chytrosti. Dá se říct, že ji zatím kluci prokazují, když po polovině soutěže jsou čtvrtí. Nakonec skončili 6., ale i tak se dá určitě mluvit o úspěchu.

Mladší dorost Přechod do kategorie dorostu s novými hráčí ( roč. 95 a 96 ) se vydařil. Celá sezona byla velmi povedená, kvalitní byla tréninková docházka. A kvalita zápasů byla povětšinou na velmi dobré úrovni. Sezona byla zakončena celkovým 1. místem. Následující sezonu v mladším dorostu tým doplnili hráče ročníku 96 kluci ročníku 97. Sezona se dá označit za velmi povedenou,kluci obsadili 2. místo.

Starší dorost

OSOBNÍ ÚSPĚCHY:

Střelec podzimu 2008 Michal Rohla (13 gólů).

Střelec jara 09 Petr Faigl (10 gólů).

Střelec podzimu 09 Martin Cibulka (7 gólů).

Střelec jara 10 Martin Cibulka (6 gólů)

Strelec podzimu 1O  Michal Rohla (9 gólů)

Střelec jara 11   Aleš Nesládek ( 5 gólů )

Střelec podzimu 11 Vašek Ryšlavý ( 9 gólů )

KOLEKTIVNÍ ÚSPĚCHY:

2. místo na turnaji v Králově Dvoře, kategorie roč. 96 a mladší

1. místo na turnaji v chomutově, kategorie starších žáků

3. místo na halovém turnaji v Rakovníku " Memoriál Miroslava Krause" (na 3. místě se umístil A tým) kategorie starší žáci.

4. místo Republikové finále soutěže okresních výběrů věkové kategorie U 13 (roč. 96), též s účastí našich hráčů. Celkem 8 týmů.

1. místo Okresní reprezentace U 13 (účast našich hráčů)

1. místo na halovém turnaji v Rakovníku " Memoriál Václava Kozlera", kategorie mladší žáci