SK Rakovník STARŠÍ DOROST 2014/2015

Zkouška proti ligoušům vyšla skvěle!

29.07.2010 22:29

28.7.2010    SK Rakovník – SK Kladno 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)

Na další přípravné utkání se tradičně starší divizní žáci sešli na hřišti zátiší s ligovým Kladnem. Vždy Rakovník dostal celkem nakládačku, i to se zřejmě očekávalo nyní, i když po výkonu s Berounem měli žáci naději. Zápas samozřejmě rozhýbali kladenští, kteří se hodně vybízeli pro přihrávky a procházeli volně mezi domácími. To ale trvalo jen pár minut, ve kterých padla také první branka utkání, když Bystřický (mimochodem rodák z Rakovníka) prokličkoval přes dva lidi na velkém vápně a našel volného spoluhráče, jenž prostřelil Kabeleho – 0:1. Pak se domácí vzchopili a začali zuby nehty bránit. Náročné to určitě bylo, ale za to účinné. Hosté se nedostávali do tak vyložených šancí a leckdy přišli o míč jen díky píli a snaze Rakovníka. Ten se do zakončení dostal jen zřídka, ale nějaké akce směrem dopředu si také vytvořil. Ve druhé třetině (3x25minut) se z tempa neustoupilo. Kladno mělo sice maličkou převahu, ale obrana v čele s Rohlou dokázala vše vždy zachránit, především již zmiňovaný rakovnický stoper držel svoji laťku hodně vysoko, protože to byl právě on, kdo dělal kladenským útočníkům největší problémy. Pak přišla hostující pěkná akce do křídelního prostoru, kde se nacházel opět hráč, zvaný „čert“ a nekompromisně zvýšil na 0:2. Pak vedl Cibulka míč, ale nedokázal jej dovést do potřebného ohrožení branky, i když zakončil. V dalším vývoji zápasu už branka nepadla, hosté stáhli svého kapitána, který byl velmi šikovný ve středu pole, ale nutno říci, že Spal, který hrál uprostřed na druhé straně, úplně s přehledem předváděl stejnou hru, né-li chvílemi lepší, než jeho protivník. Zápas se tak dohrál sice s prohrou 2:0, ale za to se ctí a obrovským nasazením! Také musíme kluky pochválit, že na to, že před chvílí hráli I.A třídu, tak nebyli zdaleka taková bebíčka, jako prvoligoví hráči Kladna!

Bianka Joglová © 2008 Všechna práva vyhrazena.