SK Rakovník STARŠÍ DOROST 2014/2015

Žáci převálcovali Meteor až ve druhé půli

11.08.2010 10:21

9.8.    SK Rakovník – Meteor Praha     6:1 (1:1)

Divizní žáci SK Rakovník se vydali do Roudnice nad Labem, kde sehráli své předposlední přípravné utkání před druhou nejvyšší žákovskou soutěží s Meteorem Praha, který je zde na soustředění. Rakovnický tým, složený z ročníků 96 a 97, postrádal svého kapitána Rohlu a také Hovorku, Kovacze, Poláka, M. Bradáče a Šedivého. I přesto měl trenér dva kluky na střídání, a to i Nováčka – roč. 98. Do zápasu vstoupili aktivněji Rakovničtí, ale kombinace jim moc nevycházela. Drželi míč, ale nedostávali se do šancí. Když se tohle ve 12. minutě prolomilo a Rakovník byl blíž a blíž pražskému gólmanovi, tak došlo na neproměňování šancí. Pak Faigl namazal protihráči při chybné malé domů a obrana hostů musela zasáhnout poprvé. Bohatý oplýval svými průniky do vápna, kde chyběl potřebný střelec, který by jeho příležitosti zúročil. Pak vyslal Gregor krásnou kolmicí Jurgovského a ten dával před otevřenou branku Kozlovi, který se ale netrefil podle svých představ. Ve 14. minutě přišlo první potrestání, když z levé strany přišel míč před Peškovu branku a meteorský útočník jej prodloužil na zadní tyč. Míč se sotva, ale přece dokutálel za brankovou čáru – 1:0. Ihned po výkopu nenechal Rakovník na svůj gól dlouho čekat. Bohatý přihrál Jurgovskému a ten propálil gólmana – 1:1. Pak přišly opět chvilky, kdy meruna létala jiným směrem, než byla postavena branková konstrukce. Netrefil se Faigl, Cibulka ani Bohatý. Pak chtěl Cibulka přehodit brankáře a nastřelil jen břevno. Ještě před poločasem byl zaměstnán i Pešek, který výborně zasáhl proti útoku soupeře a odražený míč, který by jinak skončil v brance při dorážce do prázdné branky, zachránil skluzem Gregor. Když se vytáhla opona k druhému poločasu, byla hra ze strany obou týmů úplně odlišná. Rakovník ožil a pěkně se rozstřílel. Naopak Meteor upadl ve fyzické kondici a hoši roč. 97 se uchýlili k bránění na své polovině. Po dvou minutách to bylo už 1:3 po brankách Nováčka a Bohatého. Další střelu Bohatého už gólman zlikvidoval. Pak se zrodila akce na levé straně, když Faigl zatáhl míč do vápna, kam také jednoduše prošel, ale zakončil jen na vrchní síť. Pak šel od půlky Nováček sám na brankáře a nedokázal zakončit k tyči. Všechny rakovnické útoky podporoval výborně hrající gólman Pešek, který svým čtením hry a přehledem hrál defakto „stopera“ a usnadňoval tak hodně svým spoluhráčům herní situace. Pak se opakoval první gól Rakovnických, ale jen se Jurgovsky prohodil s Bohatým v zakončení – 1:4. V 61. minutě se trefil i Faigl – 1:5. Poslední branku a svůj druhý gól daroval Meteoru nejmladší hráč utkání Nováček, který prošel sám po pravé straně a rozvlnil brankovou síť pošesté – 1:6.

Bianka Joglová © 2008 Všechna práva vyhrazena.