SK Rakovník STARŠÍ DOROST 2014/2015

Žáci předvedli krásný výkon

27.07.2010 18:03

26.7.2010    SK Rakovník – ČLU Beroun 2:2 (1:1, 0:0, 1:1)

Druhý přípravný zápas sehráli divizní starší žáci SK Rakovník v pondělí večer. Na své hřiště pozvali soupeře ČLU Beroun, který hraje také divizi, ale jinou skupinu. Rakovník držel s kvalitním družstvem krok a hrál se vyrovnaný fotbal. Utkání odstartovalo a hráči se pár minut rozkoukávali, míč létal ve vzduchu a zatím nebylo poznat, kdo bude tahat za provaz a diktovat tempo hry. Rakovničtí byli asi ustrašení, proti komu hrají a nechali si dát svým rychlým zbavováním míče zbytečný gól. Na malém vápně se v 10. minutě ocitl osamocený Holý, který s chladnou hlavou zakončil ke Kabeleho tyči – 0:1. Pak se domácí vzchopili a uklidnili svoji hru. Svým spoluhráčům ukázala až ve 14. minutě posila z Nového Strašecí – Jurgovski, že lze kombinovat, projít jeden na jednoho a také připravit pěknou akci. Po čtyřech minutách tento průnik po své pravé straně podnikl Jurgovski podruhé a krásně našel na vápně Cibulku, který okopíroval zakončení z desáté minuty a předvedl totéž – 1:1. Protože se hrálo třikrát 25 minut, první třetina nám skončila. Do té druhé nastoupila obě mužstva odhodlaná bojovat o každý míč a doslova za nimi létala tráva, jak vzali přátelské utkání vážně. Velice koukatelný střední úsek sice branky nedostál, ale za to mohli být určitě spokojeni oba trenéři s pílí a bojovností svých mladých hochů. Beroun měl tři vyložené šance, jednu zneškodnil Kabele, který si vyzkoušel divizní rytmus z Tatranu Rakovník, a dvě další střely minuly o milimetry konstrukci jeho branky. Rakovník se také často dostával do vápna soupeře, ale chyběly náběhy pro zakončení, protože křídelní hráči centrovali celkem pěkné míče. O zapojení postranních hráčů se postaral zejména „středám“ Vydra, který hrál velice povedené utkání a svými nabídkami a zapojováním se často do hry mu vypomáhal Jurgovski, který bude pro Rakovník určitě oživení. Poslední fáze dvaceti pěti minut byla též kvalitní, ovšem drobné chyby se našly. Ve třetí minutě – tedy celkově v 53. minutě – inkasovali domácí druhou branku, o kterou se postaral kdo jiný, než výborně hrající Holý – 1:2. Z krásné ulice, kterou dostal Cibulka, nic nebylo, protože míč zbytečně rychle vystřelil hodně mimo. Pak měli domácí rohový kop a s ním i šanci na srovnání, když Faigl mířil jen o chlup vedle tyče. Tři minuty před koncem ve vápně hostů skákal míč, nejprve jej vystřelil Cibulka, ale jen do protihráče, a odraženým míčem hrál Kýzl, který už gólmana propálil – 2:2. Zasloužená remíza pro oba celky nadchla i přítomné diváky.

Bianka Joglová © 2008 Všechna práva vyhrazena.