SK Rakovník STARŠÍ DOROST 2014/2015

první zádrhel v přípravě

04.08.2010 19:04

4.8.    SK Rakovník – Český Lev Beroun     1:2 (0:2)

Po náročném týdnu měli kluci o víkendu oddech a včerejším dnem jim začalo soustředění, do kterého moc vesele nevkročili. Kondice v zápase nikomu nechyběla, ale práce s míčem byla od domácích bídná. „První poločas byl naprosto katastrofální,“ zlobil se trenér Jan Janota. Opravdu tomu tak bylo, protože střed zálohy nemohl kvůli bolestem v zádech střeďáka Spala fungovat, a Vydrovi se včera prostě nedařilo. K tomu se přidal bezzubý útok, který se prakticky až na pár výjimek Bohatého nedostal k míči. I přes tyto chyby Rakovník celých 25 minut soupeře tlačil na jeho polovině, ale úplně neefektně. Jediným zábleskem bylo nastřelené břevno Bohatého z metru od brankové čáry, které ještě Hovorka dorážel hlavou, ale jen do gólmana. Právě po těchto 25 minutách dostal Rakovník první gól, když Vydra po rohovém kopu neodvrátil míč důrazně pryč a jeho protihráč Sedlák pohodlně přeloboval jeho i Peška – 0:1. Po pěti minutách hořelo ve vápně domácích znovu a Beroun i tuto šanci proměnil, když M. Bradáč ztratil bezhlavě míč a nehlídaný Zuska zakončil podél Peška – 0:2. Rakovník už nic nevymyslel a o poločasové přestávce dostal co proto. Do druhé části nastoupili fotbalisté trochu odvážněji a snažili se kombinovat na kratší vzdálenost. Ne vždy se to podařilo, ale byla vidět alespoň snaha. Bojující Hovorka vzal pár míčů na sebe a snažil se proháčkovat až před branku, což se párkrát povedlo, ale bez úspěšného zakončení. Gregor, který byl posunut do střední zálohy, trochu na tomto postu ožil a byl to právě on, kdo vyslal krásnou kolmici pro Kovacze, který se tímto zápasem teprve zapojil do přípravy a ve skluzu a v souboji snížil na 1:2. V 61. minutě bravurně vytáhl střelu soupeře Pešek konečky prstů na roh. Rakovník mohl děkovat a líbat rychlé nohy stoperovi Rohlovi, který několikrát musel hasit samostatné postupy berounských hráčů, kteří nebyli dostatečně pohlídáni. Rohla vždy uspěl a žádné další ohrožení už k Peškovi nepustil. Posledních pět minut domácí makali a bojovali, Rohla nastřelil dokonce břevno, ale to už bylo pozdě dohánět gólové manko s tímto kvalitním soupeřem, který už remízu nedopustil.

Hodnocení trenéra: Naše hra byla hrozná, hrály se dva různé poločasy. Kluci dělali základní chyby a neměnili tempo hry. Všichni kromě Rohly a Hovorky podali podprůměrný výkon!

Bianka Joglová © 2008 Všechna práva vyhrazena.