SK Rakovník STARŠÍ DOROST 2014/2015

1.přátelák se Slávistíky

09.03.2010 21:28

9.3.10    SK Rakovník - SK Slavia Praha 99    2:0 (0:0)

Za krásného počasí se náš tým domluvil opět jako loni na přátelském utkání proti sešívaným žáčkům roč. 98/99. Letos je pro kluky připraven dvojzápas (dnešní a čtvrteční 11.3.). V tomto prvním duelu vzešli ze zápasu vítězně rakovničtí. Boj to ale nebyl snadný. V prvním poločase mě trochu bolelo za krkem, ze strany starších SKčů jsem čekala klidnější hru po zemi a větší nabídku a chtíč po krásných akcích, ze kterých vzejde jak jinak než-li gól. Snahu jim upřít nemůžeme, ale spíše trochu obavy, nebo naopak leckdy vidinu prosadit se jednotlivě, nikoliv jako celek. Což se projevilo hlavně při aktivním napadání červeno-bílých, kteří byli na svoji práci důslední. Příliš mnoho doteků komplikovalo našim hru. Naopak Slávisté, kteří se sice nedostali k přímému ohrožení Pěškovi branky, se přesto snažili hru zrychlit na jeden až 2 doteky. Díky vyspělosti a fyzické síle (své výšce) si po celý zápas Rakovník udržel bezgólový výsledek. Šance domácích se zvýšily až ve druhém poločase, když se hra přesunula více na chlup umělé trávy. Střední záloha a stoper spolu s vysunutým golmanem více rozhazovali míče do stran a Rakovníku tak přibývaly šance. Tu první úspěšnou zakončil Míša Polák (51.min. 1:0). Po chvíli rozehrávali Slávisté PVK ze svého brankového území a chytrý Faigl odebral míč ze vzduchu a mířil na branku. V zakončení se nemýlil a zvýšil na konečných 2:0 (55.min.).

Bianka Joglová © 2008 Všechna práva vyhrazena.