Derby - Tatran Rakovník

03.11.2014 19:15

Tatran Rakovník : SK Rakovník 2:3 (0:1)
branky: Faigl,Kýzl, Nováček

V dalším utkání jsme zavítali na půdu městského ,,rivala" Tatran Rakovník. Je téměř jasné, že derby má pro samotné hráče velký význam a tak bylo jasné, že si hráči nenechají na hřišti nic zadarmo. Od úvodního hvizdu jsme na domácí doslova vlétli a ti nebyli ani schopni odkopnout balón ze svých kopaček, všechny odkopy domácích mířili na naše hráče. I když jsme se dostali do vápna soupeře a byli v něm zcela osamocení, nedokázali jsme trefit prostor brány. Domácí si vypracovali jedinou šanci, kdy v 10. minutě se ,, poprvé dostali k našemu vápnu"a domácí Vrána centroval do vápna na Houdka, ten však narazil jen na připraveného Beneš, který svůj tým podržel. Neustále jsme to byli my, kdo diktoval tempo zápasu, snažili jsme se nenakopávat balóny a hrát po zemi. Bohužel však naše útoky končili, díky nedostatku pohybu na útočné polovině, jen před vápnem domácího týmu. V 36. minutě utkání se k míči dostal Gregor a nádherný křížným balónem našel Faigla, který si krásně zpracoval balón a dělovkou na zadní tyč nedal Tůmisovi šanci. 0:1. Do šaten se tedy šlo za, pro nás, příznivého výsledku. Avšak s naší hrou jsme byli nespokojeni, neboť tomu chyběl takový ten správný ,,mrd" a větší vůle po tom vstřelit branku. Po poločasovém dýchánku jsme chtěli na domácí opět vlétnout, avšak jako by opak byl pravdou, náš laxní přístup ,,pustil domácí do hry". Psáno v uvozovkách, protože k mému zklamání se domácí prezentovali pouze nakopávanými balóny, což opravdu nebyl recept na naší obranu. Běžela 63. minuta a Faigl zahrával PVK ze strany hřiště, podíval se do vápna a hledal svého kamaráda Zlatana, ten přiklusal jako laň do vápna domácích a Faigl centrem nalezl přesně prostor, do kterého Kýzl nabíhal.. jako kdyby si plivnul pod nohy, vyskočil a hlavou usměrnil míč k levé tyči Tůmovi brány. 0:2. Takovou zápletku, kterou zápas následně dostal nikdo nečekal..  V 70.minutě utkání jsme mohli před našim vápnem odkopnout balón, míč se však dostal k osamocenému hráči domácích, který vysunul Vránu, ten se řítil osamocený sám na Beneše.. Beneš sice jeho střelu vyrazil, ale na jeho dorážku už byl on i všichni naši obránci bezmocní.. 1:2. V 75. minutě utkání však Kýzl svou krátkou malou domů doslova vybídl Vránu ke skórování, a ten se nemýlil. 2:2. To byl impuls pro naší hru jako by se všichni semkli a začali táhnout doslova za jeden provaz. v 83. minutě utkání se k mýči dostal Nováček a utekl všem svým pronásledovatelům, jeho únik připomínal hru na kočku a myš a Péťa, Péťa byl nepolapitelný, obešel i vyběhnuvšího Tůmu a usměrnil míč do sítě. Nazdar 2:3.
Na první pohled, podle výsledku vyrovnané utkání, kterému nechyběly góly na obou stranách. Domácí se však prezentovali opravdu jen nakopávanými balóny a čekali na naše chyby. Bohužel jsme udělaly 2 a absolutně fatální, je však důležité, že jsme takový zápas, i přes komplikace, zvládli. Je škoda, že jsme domácím nedali hned v prvním poločas 2-3 góly a zápas si jen neužívali. Místy jsme se zbytečně snažili hrát něco, co nám nejde, jakmile jsme však dali míč na zem a šli jsme do pohybu bez něj, tak jsme soupeře jasně přehrávali.

Bianka Joglová © 2008 Všechna práva vyhrazena.